Durr، ساعتی که هر 5 دقیقه یکبار می‌لرزد

(1 رای, میانگین: 100 از 5)

durr-faceless-watch

زمان ممکن است دائمی‌و منظم  باشد، اما درک ما از آن همواره در حال تغییر است. اگر که خوشحال باشید و لذت ببرید، زمان برای شما سریعتر از زمانی می‌گذرد که ناراحت و معذب باشد. همچنین نشان داده شده است که زمان برای آدم‌های پیرتر سریعتر از نسل‌های جوان جلو می‌رود. و البته بستن یک ساعت هم در آگاهی بیشتر ما نسبت به گذر زمان نقشی نخواهد داشت. اما بستن ساعت Durr ممکن است این کار را بکند… آن هم با تغییر دادن نگاه‌های ایجاد شدۀ ما نسبت به آنچه که در یک بازۀ زمانی قرار دارد.

Durr ساعتی بدون صفحه است که هیچکاری جز آنکه هر پنج دقیقه بلرزد انجام نمی‌دهد. ایدۀ این ساعت این است که درک ما از زمان را تغییر دهد و به ما یادآوری کند که زمان همواره در حال حرکت به جلو است و نه تغییر می‌کند و نه خللی در آن ایجاد می‌شود. با احساس لرزش بروی مچ دست خود در هر پنج دقیقه، شما یک پیام لمسی را دریافت می‌کنید که بالاجبار شما را نسبت به اینکه زمان چگونه بسته به عوامل مختلف با سرعت‌های مختلف می‌گذرد، بیشتر آگاه می‌کند.

durr-faceless-watch-2

Durr شامل یک بدنۀ و قفل چفتی می‌شود که هر دوی آنها از پلی‌آمید ساخته شده‌اند و بند آن نیز از چرم بریده شده با لیزر درست شده است (و در 5 رنگ مختلف عرضه می‌شود). لرزش این ساعت با استفاده از یک باتری تعویض پذیر ممکن است که تنها برای دو ماه برای شما کار می‌کند. فاصلۀ میان هر دو لرزه بروی 5 دقیقه تنظیم شده است و نمی‌توان آن را تغییر داد. البته سازنده این ساعت قبل از تنظیم کردن آن به این صورت، بازه‌های مخلتف زمانی را امتحان کرده است.

50 ساعت Durr اولیه که تولید شده بودند همگی به فروش رسیده‌اند و اکنون شرکت تولید‌کننده قصد تولید یک سری دیگر از این ساعت‌ها را دارد. علاقه‌مندان به خرید این محصول نیز می‌توانند اقدام به پیش خرید آن کنند. همچنین شرکت سازنده به دنبال کارخانه‌های تولیدی برای همکاری نیز هست. اولین سری از این ساعت‌ها 90 یورو قیمت داشتند، اما تولیدات بیشتر به این معنی است که قیمت این ساعت‌ها کاهش می‌یابد.

احتمالا Durr به شما کمک می‌کند که از روز خود بیشتر بهره ببرید و به شما یاد می‌دهد که زمان در حال گذار است و بنابراین جلوی اینکه کارها را عقب بیندازید خواهد گرفت. یا شاید بتوان به شما یادآوری کند که زمان ما بروی زمان چقدر گذرا است و تشویقتان کند یک زندگی کاملتر داشته باشید. هر دوی این موارد مثبت هستند. آیا شما هم دوست دارید یکی از این ساعت‌ها داشته باشید؟

durr-faceless-watch-3

مطالب مشابه

مطالب هم سو

 

ارسال دیدگاه

(*) لازم، ایمیل شما منتشر نخواهد شد