ارسال بوهای مختلف از طریق پیامک یا ایمیل با کمک oPhone

(امتیازی ثبت نشده است)

ophone

دنیای گوشی‌های هوشمند با سرعت وحشتناکی در حال پیشرفت است. در حال حاضر می‌توانید با هر کسی در هر کجای دنیا ارتباط داشته باشید و اطلاعات به اشتراک بگذارید. با استفاده از این دستگاه‌ها اطلاعات زیادی برای چشم و گوش ما بوجود آمده است. حالا هم قرار است یکی دیگر از حواس ما درگیر دنیای فناوری شود. زیرا یک تیم طراحی قصد دارد بینی ما را نیز وارد دنیای فناوری کند. به این منظور آنها دست به ساخت oPhone زده‌اند، یک دستگاه بلوتوثی که می‌تواند رایحه‌های مختلف را پخش کند و به کاربران اجازه می‌دهد آنها را برای هم ارسال کنند.

oPhone از طریق بلوتوث به گوشی تلفن شما متصل می‌شود و اجازه می دهد عطرهای مختلف یا “oNote” ها را از طریق ایمیل، توئیت یا پیامک برای یکدیگر بفرستید. این دستگاه ساختۀ پروفسور دانشگاه هاروارد، دیوید ادواردز و دو تا از دانشجویان او، ریچل فیلد و ایمی یین است.

به گزارش ویبرو به نقل از GizMag ؛ همه‌چیز با ایجاد رایحه‌ها مشخص شروع شد. تیم سازنده ابتدا به تجزیه عطرهای مختلف، مثل بوی قهوه یا مرکبات، پرداخته و سپس با چیدن مولکول‌ها در یک ترتیب مشخص و با نسبت‌های مختلف، ترکیب‌هایی را ایجاد کردند که آنها را نمونه‌های آروماتیک می‌نامند. در تمام این مدت یک متخصص بو نیز همراه آنها بوده و در این کار همکاری کرده است.

چهار “oChip” با طراحی اختصاصی درون oPhone کار گذاشته شده‌اند تا بتوانند این نمونه‌ها را تبدیل به عطر کنند. این چیپ‌ها با هم ترکیب می‌شوند تا ایجاد هزاران بوی متفاوت را ممکن کنند که تا شعاع 15 سانتیمتری این دستگاه پخش شده و برای 20 تا 30 ثانیه در هوا باقی می‌مانند.

oPhone اولین دستگاهی نیست که با هدف اجازۀ سفر کردن به بو ساخته شده است. سال پیش ما Chat Perf را دیدم که به iPhone وصل می‌شد و به طور مشابه اجازه می‌داد که عطرها را از طریق ایمیل یا پیامک بفرستید. با اینحال، oPhone یک مجموعۀ متنوع‌تر از عطرها را ارائه می‌دهد و شما را غافلگیر هم می‌کند. ولی Chat Perf نیاز به آماده‌سازی داشت، یعنی برای بدست آوردن یک بوی بخصوص می‌بایست محفظۀ عطر آن را با عطر مشخصی پر می‌کردید.

این تیم برای پیدا کردن یک بازار برای oPhone ابتدا کسانی که بوها را جدی می‌گیرند، یعنی قهوه دوستان و سازندگان عطر، را هدف قرار داده‌اند. با اینحال، این دستگاه همچنین می‌توانید دریچه‌های جدیدی بروی دنیای خرید آنلاین باز کند. برای مثال برای اینکه مشتریان قبل از خرید بتوانند رایحه یک قهوۀ عالی یا عطر جدید را در خانۀ خود استشمام کنند.

تیم سازنده قصد دارد نسخۀ آزمایشی از oPhone را در اواخر سال 2014 عرضه کند و احتمالا توزیع وسیع‌تر آن نیز سال بعد اتفاق می‌افتد.

مطالب مشابه

مطالب هم سو

 

ارسال دیدگاه

(*) لازم، ایمیل شما منتشر نخواهد شد