آیا رکود مسکن ادامه دار است؟

(امتیازی ثبت نشده است)

sakenin

به گزارش وبلاگ  معرفی زیبا ترین املاک کشور

کارشناسان مسکن بر این باور هستند که رکود مسکن می تواند دلایل متعددی داشته باشد. از مهم ترین عللی که در بازار مسکن و رکود مسکن اعلام گردیده است، ناتوانی از خرید مسکن توسط اقشار مختلف جامعه می باشد. بسیاری از افراد جامعه با وجود وام های مسکن و تسهیلات مسکن اعطایی از سوی بانک مسکن، هنوز قادر به خرید خانه و خرید آپارتمان مسکونی مورد نظر خود نیستند.

نباید از نظر دور داشت که رونق مسکن و افزایش خرید و فروش معاملات ملکی در بازار مسکن تا حد زیادی تابعی از اقتصاد کشور است. اقتصاد در بازارهای مختلف ایران باعث تاثیر در قیمت مسکن، میزان معاملات ملکی و سرمایه گذاری در صنعت ساختمان می شود.

رییس اتحادیه مشاورین املاک بر این باور است که حجم معاملات ملکی در سال 96 افزایش خواهد یافت. ایشان دوره های رونق مسکن را به دو دسته پیش رونق در بازار مسکن 96 و رونق معاملات ملکی می داند. وی دوران رونق در بازار مسکن را مربوط به تابستان 96 می داند و انتظار تغییرات خوب در بازار مسکن را برای تابستان 96 پیش بینی می نماید.

بسیاری از صنایع وابسته به ساختمان متاثر از رکود مسکن، در خواب فرو رفته اند. ایجاد اشتغال با ایجاد رونق در بازار مسکن، رونق می گیرد و تعداد زیادی از افراد در صنف های مختلف می توانند مجددا به کار بازگردند و رونق در کسب و کار خود را تجربه نمایند.

مطالب مشابه

مطالب هم سو

 

ارسال دیدگاه

(*) لازم، ایمیل شما منتشر نخواهد شد