عکس‌های جدید کاوشگر کنجکاوي از مریخ

(امتیازی ثبت نشده است)
کاوشگر کنجکاوی به تازگی تصاویر جدیدی از مریخ و تصاویر چشمگیری از زمین و ماه که در دور دست ها هستند تهیه کرده است.

به گزارش ویبرو به نقل از خبرگزاری مهر، این تصاویر در حالی به زمین ارسال شده که کنترل کنندگان کنجکاوی در آستانه اعزام کاوشگر را به ماموریت پر خطر صعود از یک تپه شنی بزرگ هستند.

این دیدگاه منحصر به فرد از آسمان گرگ و میش و افق مریخ که توسط کنجکاوی گرفته شده، زمین را به شکل روشن ترین نقطه  در نور آسمان شب نشان می دهد.

زمین اندکی در سمت چپ مرکز این تصویر قرار داد و ماه نیز درست در زمین زمین ایستاده است.

Mars1

محققان از دوربین چشم چپ تیرک کنجکاوی استفاده کرده تا از این صحنه عکس بگیرد. این تصویر سی و یکم ژانویه(11 بهمن) و  80 دقیقه پس از غروب پانصد و بیست و نهمین روز ماموریت کنجکاوی بر روی مریخ تهیه شده است.

اگر یک رصد گر انسانی با دید معمولی بر روی مریخ بیاستد می تواند به راحتی زمین و ماه را به شکل دو ستاره عصرگاهی روشن و مجزا ببیند.

این عکس یک تصویر موزاییکی گرفته شده توسط دوربین ناوبری کاوشگر است که نشان دهنده دید باز آسمان و یک تصویر پانورامیک از زمین است.

 

Mars2

کنترل کننده های زمینی کنجکاوی کنتراست تصویر دوربین پانورامیک این کاوشگر را به دو برابر افزایش داده تا دیدن زمین آسان تر شود.

Mars3

تصویر جدید کنجکاوی از سطح مریخ

Mars4

تصویر جدید کنجکاوی از چرخ های خودش

محققان این ماموریت قصد دارند کنجکاوی را به سخت ترین ماموریت خود بفرستند : بالارفتن از یک تپه به ارتفاع یک متر.

آنها می گویند این مسیر با وجود داشتن تپه بسیار ایمن است. محققان نگران بودند که مسیر برنامه ریزی شده شان مملو از  سنگ های تیزی باشد و  ممکن است به چرخ های کاوشگر آسیب بزند.

با این حال کنجکاوی نخستین کاوشگری نیست که از روی سیاره سرخ از زمین عکس می گیرد. چرا که پیش از این کاوشگر اسپریت نیز یک ساعت پیش از طلوع خورشید در شصت و سومین روز ماموریت خود بر روی مریخ از زمین عکس گرفت.

مطالب مشابه

مطالب هم سو

 

ارسال دیدگاه

(*) لازم، ایمیل شما منتشر نخواهد شد