پرینت سه‌بعدی از قلب انسان در خدمت پزشکان

(امتیازی ثبت نشده است)

3d_printed_heart

فناوری پرینت سه‌بعدی در یک عمل جراحی حیاتی بروی یک نوزاد 14 ماهه نقشی ایفا کرد. مدرسۀ مهندسی J.B Speed در دانشگاه لوئیس‌ویل یک مدل پرینت شده از قلب این نوزاد را قبل از عمل تولید کردند و این به پزشکان اجازه داد که آمادگی بیشتری برای عمل داشته باشند.

به گزارش ویبرو به نقل از GizMag ؛ فیلیپ دیدینکی، مسئول بخش رادیولوژی در بیمارستان کودکان کوسایر، وقتی به این مدرسۀ مهندسی روی آورد که او و تیمش به دنبال راهی برای درمان نوزادی بودند که با مشکلات مختلف قلبی به دنیا آمده بود. با استفاده از عکس‌هایی که توسط سی‌تی‌اسکن از قلب این نوزاد گرفته شد، محققان مرکز نمونه‌سازی این مدرسه موفق به ساخت و پرینت یک مدل سه بعدی از این قلب شدند که 1.5 برابر سایز واقعی بزرگتر بود.

طبق گزارش‌ها، این قلب که در سه قطعۀ مجزا و با استفاده از تار‌های منعطف ساخته شده است نزدیک به 600 دلار آمریکا خرج برداشته و 20 ساعت ساخت آن طول کشیده است.

پس از این، جراح این نوزاد، اِرل آستین، با استفاده از این مدل یک نقشه برای عمل کردن کشیده و نتیجۀ آن هم این شد که توانستند تمام مشکلات قلب را در یک عمل حل کنند. او خود در این مورد گفت “این مدل برای من یک کمک بی‌نظیر در برنامه‌ریزی برای عمل و رفع مشکلات مادرزادی قلبی بود.”

این نوزاد در حال حاضر از بیمارستان مرخص شده است و از سلامت جسمانی خوبی بهره می‌برد.

مطالب مشابه

مطالب هم سو

 

ارسال دیدگاه

(*) لازم، ایمیل شما منتشر نخواهد شد