تلفن های هوشمند عامل بی خوابی

(امتیازی ثبت نشده است)

smartphone

در مرحله نخست این تحقیق که توسط یک گروه تحقیقاتی در دانشگاه ایالتی میشیگان آمریکا صورت گرفته و نتایج آن در سایت huffingtonpost منتشر شده است ، 82 مدیر رده بالای شرکت های مختلف انتخاب و هر روز مورد بررسی و آزمایش قرار گرفتند.

براساس این خبر ، از این مدیران بین ساعات 6 صبح تا 4 بعد از ظهر سوالاتی در خصوص استفاده از تلفن هوشمند و موارد دیگری شامل کیفیت و کمیت خواب ، میزان کار انجام شده در روز و احساس خستگی آن ها پرسیده شده است .

نتیجه این تحقیقات نشان داده که اگر بعد از ساعت 9 شب از تلفن هوشمند خود استفاده کنید از کمیت و کیفیت خواب شما کاسته خواهد شد. به تناسب آن زمانی که صبح از خواب بیدار می شوید ، احساس خستگی کرده و روز خود را با توان کمتری آغاز می نمایید .

البته محققان تاکید کرده اند که برعکس این موضوع صادق نیست ، یعنی اگر شخصی در محیط کار کم حوصله بود و فعالیت کمتری از خود بروز داد لزوما شب گذشته با تلفن هوشمند خود کار نکرده است.

در مرحله بعد این تحقیق ، 161 کارمند که در بخشهای مختلفت کار می کردند انتخاب شدند.بعد از انجام آزمایش ها 136 نفر همان وضعیت آزمایش اول را داشته اند و اگر با تلفن هوشمند خود بعد از ساعت 9 شب کار می کردند صبح بعد را با توان کمتری آغاز می نمودند.

این گروه علاوه بر تلفن هوشمند ، ابزارهای دیگر مانند کامپیوتر ، لپ تاپ ، تلویزیون یا تبلت را نیز مورد بررسی قرار داده اند و متوجه شده اند که این ابزارها تاثیر منفی کمتری در کمیت و کیفیت خواب افراد ، در مقایسه با تلفن هوشمند دارند.

راسل جانسون، استادیار رشته مدیریت در دانشگاه ایالتی میشیگان این عنوان را برای این گزارش در نظر گرفت؛ˈ تلفن های هوشمند طراحی شده اند تا مزاحم خواب شما شوندˈ

وی در این خصوص گفته : استفاده از تلفن های هوشمند باعث می شود تا پاسی از شب ذهن درگیر مسائلی شود که در زمان استفاده از این تلفن ها با آن مواجه شده است.

همچنین در معرض نور شدید قرار گرفتن در شب و قبل از خواب باعث کاهش توانایی های انسان در روز بعد می شود .

وی تاکید کرده که انجمن پزشکی آمریکا نیز بر این موضوع صحه گذاشته است که در معرض نورهای شدید قرار گرفتن در هنگام شب علاوه بر اینکه خواب را بهم می زند می تواند خطر ابتلا به سرطان را نیز افزایش دهد .

مطالب مشابه

مطالب هم سو

 

ارسال دیدگاه

(*) لازم، ایمیل شما منتشر نخواهد شد