وبسایت یک پیشنیاز مهم برای هر کسب و کار

(1 رای, میانگین: 3.00 از 5)

همه ما می‌دانیم که لازمه ایجاد کسب و کار جدید و یا حفظ کسب و کار موجود همگام بودن با تکنولوژی‌های روز و استفاده از روش‌های نوین می‌باشد. ما باید این واقعیت را قبول کنیم که دیگر کسب و کارهایی که به شیوه سنتی اداره می‌شوند خوشایند مشتریان نبوده و محکوم به نابودی هستند. اگر بخواهیم کسب و کاری نوین داشته باشیم و با روش‌های روز و نوین همراه باشیم ابتدا باید یک وبسایت مناسب و هماهنگ با کسب و کار خود طراحی کنیم. چون طراحی سایت هزینه بر است و نیاز به سرمایه اولیه دارد این سوال پیش می‌آید که مزایای یک سایت خوب چیست و آیا دلایل قابل توجیهی برای این هزینه وجود دارد و سرمایه صرف شده در این بخش برای کسب و کار سودآور هست یا خیر.

مزایای داشتن یک سایت خوب

مزایای داشتن سایت خوب

داشتن یک وبسایت مزایای فراوانی دارد حتی شاید بیشتر از حد تصور شما. ما در این مطلب برخی از مهم‌ترین مزایای یک سایت خوب را برای شما مورد بررسی قرار خواهیم داد تا شما به پاسخ تمامی سوالاتی که در ابتدا پرسیده شد برسید.

حرفه‌ای شدن کسب و کار:

اگر دوست دارید کسب و کاری همیشگی برای خود دست و پا کنید و فردی آینده‌نگر هستید باید یک وبسایت مناسب برای کار خود ایجاد کنید. داشتن یک وبسایت مناسب نشان دهنده آینده‌نگری شما در کسب و کار خودتان است و این ذهنیت را در مشتریان شما ایجاد خواهد کرد که کارهای من توسط افرادی باهوش و آینده‌نگر انجام می‌شود. همین امر باعث اعتماد بیشتر مشتریان می‌شود. اگر مشتری به شما اعتماد داشته باشد مطمئنا با خیال آسوده‌تر با شما در ارتباط خواهد بود.

وجود وبسایت به کار شما رنگ و بوی رسمی‌تری خواهد داد که خود نشانگر حرفه‌ای بودن شما خواهد بود مانند ارتباط با مشتریان از طریق ایمیل وبسایت. استفاده از ایمیل و یا شماره تماس‌های شخصی برای ارتباط با مشتری آماتور بودن کار شما را به مشتری می‌رساند ولی با داشتن وبسایت شما این امکان را خواهید داشت که از طریق ایمیل خود سایت با مشتریان ارتباط برقرار کنید. حتی برای برقراری ارتباطات کاری با همکاران نیز می‌توانید از آن استفاده کنید.

افزایش مشتریان:

دسترسی به مشتریان بیشتر یکی دیگر مزایای یک سایت خوب می‌باشد. داشتن یک وبسایت به این معنی است که تمامی کسانی که به اینترنت دسترسی دارند و به دنبال خدمات و یا محصولات کسب و کار شما هستند می‌توانند مشتری جدید شما باشند. البته برای اینکه بتوانید برند کسب و کار خود را به مخاطبانی که به دنبال خدمات و یا محصولات شما هستند بشناسانید باید بر روی سئو سایت خودتان کار کنید و در موتورهای جستوگر شناسایی شوید. برای محقق سازی این امر نیز می‌توانید از خدمات سئو که شرکت‌های مختلفی مانند متا وب ارائه می‌دهند استفاده کنید.

ارتباط بهتر با مشتریان:

از جمله مشکلاتی که کسب و کارهای سنتی دارند مشکل ارتباط موثر با مشتریان است. در این نوع کسب و کارها مشتری برای ارتباط با شما باید یا به صورت حضوری به خدمت شما برسد و یا اینکه از طریق تماس به شما متصل شود که هر کدام مشکلات فراوان خودشان را دارند درحالی که داشتن وبسایت به کل می‌تواند این مشکلات را حل کند. شما می‌توانید با ایجاد بخش سوالات متداول در سایت، سوالاتی که مشتریان از شما به صورت مکرر می‌پرسند را به همراه پاسخ آن‌ها در سایت خود بنویسید و هم اینکه توضیحات کامل در مورد کسب و کار خود و حتی محصولات. بعد از این کار از این پس سایت شما پاسخ گوی مشتریان شما خواهدبود. همچنین می‌توان پشتیبانی آنلاین در سایت راه‌اندازی کرد تا مشتریان با خیالی آسوده روند کار خود را در سایت پیش بگیرند.

رقابت پذیری بالا:

شاید شما نتوانید برای کسب و کار خود مانند شرکت‌های بزرگ هزینه‌های کلان انجام دهید مثل خرید دفتر کاری و یا فروشگاه بزرگ در بهترین مکان شهر ولی می‌توانید با طراحی یک سایت حرفه‌ای و مناسب خودتان را به عنوان یک شرکت بزرگ و قوی که قابلیت رقابت با دیگر رقبارا دارد معرفی کنید و با گذشت زمان حتی از آن‌ها پیشی بگیرد. زیرا زمانی که یک مشتری به سایت شما مراجعه می‌کند دفتر کاری و حتی نحوه انجام کار را مشاهده نمی‌کند و فقط می‌تواند حرفه‌ای بودن شما را از میزان خدمات ارائه شده در سایت بسنجد. داشتن یک سایت فروشگاهی ایده‌آل و حرفه‌ای در کنار رقبای با فروشگاه‌های زنجیره‌ای همین حکم را دارد…

تمامی این موارد فقط برخی از مزایای یک سایت خوب می‌باشد که ما به شما معرفی کردیم. داشتن وبسایت مزایایی فراتر از این‌ها را دارد. متاوب یکی از شرکت‌های معتبر در این حوزه است که می‌تواند با هزینه مناسب و کیفیت عالی تمامی این مزایا را برای شما فرآهم کند.

Source : https://goo.gl/VKYp3P

مطالب مشابه

مطالب هم سو

 

ارسال دیدگاه

(*) لازم، ایمیل شما منتشر نخواهد شد