دستگاهی جدید برای پاکسازی روده

ابداع سیستم پاکسازی روده
(امتیازی ثبت نشده است)

ابداع سیستم پاکسازی روده

به تازگی سیستمی برای پاکسازی روده ابداع شده است که امکان بررسی دقیق روده را برای پزشکان فراهم می‌کند.

به گزارش ایسنا و به نقل از مدگجت، سیستم پاکسازی روده “Pure-Vu” موفق شد گواهینامه استاندارد “سی ای” (CE) اروپا را دریافت کند. این سیستم، برای کاهش نیاز به سرعت و اطمینان از بررسی واضح روده، طراحی شده است.

اهمیت این فناوری به این دلیل است که بسیاری از بیماران بدون پاکسازی کامل روده‌ها برای “پس‌روده‌بینی” یا “کلونوسکوپی” (colonoscopy) مراجعه می‌کنند و این موضوع، مشاهده پولیب‌ها و جراحات را برای پزشک دشوار می‌سازد.

متخصصان بالینی، با استفاده از سیستم “Pure-Vu” می‌توانند  داخل روه‌های بیمار را شست‌وشو دهند و روده را با وضوح چشمگیری بررسی کنند.

این سیستم قابلیت کار کردن با بیشتر دستگاه‌های کلونوسکوپی را که امروزه مورد استفاده هستند، دارد و برای شست‌وشو و تخلیه روده، چهار آب‌پاش با قدرت مکش را مورد استفاده قرار می‌دهد.

یک پدال پا برای به کارگیری آب‌پاش‌ها استفاده می‌شود و به پزشک این امکان را می‌دهد که محتویات روده را در هر قسمتی که مانع دید واضح می‌شود، هدف قرار دهند و از میان بردارند.

هرگونه مانعی داخل کانال مکش، به سرعت تشخیص داده می‌شود و سیستم به طور خودکار، خود را تمیز می‌کند و تخلیه روده را از سر می‌گیرد.

این ابزار، مانع دید دستگاه یا عملکرد کانال‌ها نمی‌شود؛ بنابراین می‌توان بافت‌برداری و روش‌های دیگر را با آن انجام داد.

مطالب مشابه

مطالب هم سو

 

ارسال دیدگاه

(*) لازم، ایمیل شما منتشر نخواهد شد