طبق اسناد داخلی: سامسونگ قصد خیانت به اندروید را دارد!

(امتیازی ثبت نشده است)

samsung-mobile-ceo-jk-shin-introduces-galaxy-s5-5

سلسله دادگاه‌های اپل و سامسونگ بر سر حق امتیازهای گوناگون همچنان ادامه دارد و این مساله منجر به فاش شدن مجموعه‌ای از اسناد داخلی شده است که به سایرین اجازه می‌دهد بالاخره در این مورد هر یک از این دو شرکت دربارۀ صحنۀ رقابت چه تصوری دارد بیشتر بدانند.

به گزارش ویبرو به نقل از businessinsider ؛ هفتۀ پیش، اپل تعدادی از مدارک را افشا کرد که نشان می‌دادند فروش تبلت سامسونگ در سال‌های گذشته بسیار کمتر از آن رقمی بوده است که این شرکت به اذعان عمومی اعلام کرده است. این مدارک داخلی همچنین آشکار کرد که چگونه سامسونگ نه فقط خود و اپل را زیر نظر دارد، بلکه در این رقابت خود را در مقابل سایر تولید‌کنندگان محصولات اندرویدی و حتی خود گوگل نیز می‌بیند.

دنیل اِران دیلجر، از شرکت اپل، یک توضیح دقیق از این مدارک و اینکه چگونه به وقایع زمان خود (2010 یا 2011) مرتبط هستند را ارائه داده است. این بخش‌های مهمی از این مدارک است که باید بدانید:

  • جای تعجب ندارد که بزرگترین مساله برای سامسونگ، کاهش پیشرفت سریع اپل بوده است. با توجه به اینکه تعداد دستگاه فروخته شده توسط آیفون در هر سال ده میلیون واحد افزایش پیدا می‌کند، سامسونگ نوشته است “موفقیت آیندۀ ما در گرو کند کردن شرکت اپل است.”
  • سامسونگ شرکت اچ‌تی‌سی و سایر تولیدکنندگان دستگاه‌های اندرویدی را به عنوان متحد نمی‌شناسد. این اسناد به موفقیت اچ‌تی‌سی در آغاز طراحی گوشی هوشمند برای اپراتورهای بزرگ، ارائۀ یک طراحی و سبک با کیفیت ثابت و ارائه گوشی‌هایی “مناسب برای کاربر و به اندازۀ کافی مناسب” اشاره می‌کند.
  • اسناد سامسونگ به این اشاره دارد که بزرگترین مشکلات داخلی خود شرکت داشتن یک برند ضعیف و کیفیت پائین بوده است. برای تاکید بر این نکات، در این مدارک آمده که اپراتورها بیش از 3 برابر مواقع مشتریان را به یک دستگاه اپل تا یک گوشی گالکسی ارجاع می‌دهند و از طرف دیگر، فقط در سال 2011، 30 تا از محصول‌های شرکت سامسونگ با تاخیر روبرو شده است.
  • در حالی که گوشی‌های هوشمند گالکسی به خاطر محیط اندرویدی خود به شهرت رسیده‌اند، این شرکت سالها است که قصد دارد در اولین فرصت ممکن این سیستم‌عامل را ترک گفته و به سیستم‌عامل اختصاصی خود روی بیاورد.

آخرین نکتۀ این مقاله، یعنی سیستم‌عامل اختصاصی، می‌تواند تاثیر بزرگی در بازار سامسونگ داشته باشد. سامسونگ نسبت به هر شرکت دیگری در فضای اندروید محصولات بیشتری فروخته و درآمد بیشتری داشته است. بنابراین، اگر یک شرکت بتواند تبدیل به رقیب واقعی برای اندروید و iOS بگردد، این شرکت سامسونگ است که منابع و حجم فروش لازم برای اینکار را دارد.

تاکنون شرکت سامسونگ فقط سیستم‌عامل متن‌باز Tizen را برای گوشی‌های آزمایشی و ساعت‌های هوشمند ارائه داده است. سوال جالبی است که آیا این غول کرۀ جنوبی واقعا در سال‌های آتی تلاشی برای تسلط بر شرکت گوگل خواهد داشت یا نه. بزرگترین چالشی که این شرکت باید از پس آن بر آید، دسترسی این سیستم‌عامل به برنامه‌های مختلف است. به نظر کاربران تاکنون احتیاط بیشتری نسبت به بسترهای نرم‌افزاری جدید داشته‌اند که طیف برنامه‌های آنها در مقایسه با آنچه می‌توان در حال حاضر بروی Android و iOS بدست آورد محدود است.

مطالب مشابه

مطالب هم سو

 

ارسال دیدگاه

(*) لازم، ایمیل شما منتشر نخواهد شد